Kurs udzielania pierwszej pomocy osobom z niepełnosprawnościami

Zapraszamy na kurs, na którym uczymy udzielania pierwszej pomocy osobom z niepełnosprawnościami, poruszającym się na wózkach inwalidzkich, wymagających stałej opieki Kurs jest dedykowany opiekunom oraz asystentom osób z niepełnosprawnościami.

Uczymy bezpiecznego transferu z i na wózek, oceny parametrów życiowych osoby na wózku, działania w przypadku zakrztuszenia i zadławienia, wykonywania badania urazowego, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED.

We wszystkich algorytmach wskazujemy różnice, jakie występują w odniesieniu do wykonywania tych czynności w przypadku osoby pełnosprawnej.

Jest to nasz autorski program, pierwszy w Polsce tak kompleksowo ujmujący zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. W tym programie skupiamy się przede wszystkim na spastyce, amputacjach kończyn dolnych i SMA

Optymalna grupa kursantów to 10 osób. Minimalna 5 osób, maksymalna 15 osób.

Kurs jest dedykowany osobom, które ukończyły kurs podstawowy pierwszej pomocy przedszpitalnej, gdyż na kursie skupiamy się tylko na różnicach w odniesieniu do standardowych sposobów postępowania.

           Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu łączącego w sobie kurs podstawowy z kursem specjalistycznym.

W takim wypadku obowiązkowo wszyscy uczestnicy muszą brać udział w obu częściach kursu.

CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KURS?

Zadzwoń lub napisz do nas